Pomysły małego salonu na uroczą, przytulną i kompaktową przestrzeń

Nadmierna przestrzeń dzięki wskazówkom, które sprawią, że najmniejsze pokoje będą idealnie proporcjonalne

Jeśli szukasz małych pomysłów na salon, zainspiruj się naszą galerią pięknych małych projektów kosmicznych, aby odblokować potencjał Twojego kompaktowego salonu.

Podczas remontu jednym z najprostszych sposobów, aby uczynić mały pokój mieszkalny bardziej przestronnym, jest wprowadzenie miękkich, pastelowych odcieni do swojego projektu, aby pomieszczenie było ciepłe i zachęcające – sprawdź nasze pomysły na schematy kolorów w salonie, aby uzyskać więcej inspiracji.

1. Użyj stołków jako siedzeń

Pierwszą rzeczą, której nigdy nie powinieneś robić, jeśli masz mały salon, jest wkuwanie w zbyt wiele mebli. Zamiast tego wybierz sofę, która jest proporcjonalna do wielkości przestrzeni, a jeśli nadal potrzebujesz więcej miejsc, użyj taboretu. Zajmą znacznie mniej miejsca niż obszerne fotele i można je łatwo manewrować. Jeśli lubisz swój pokój ładny i przytulny, spróbuj połączyć kolorowe obiekty współgrające ze sobą – od obrazów do poduszek – aby stworzyć spójny wygląd.

Wykorzystaj w pełni naturalne światło w pomieszczeniu, utrzymując proste okna. Jeśli masz szczęście, że masz wysokie sufity, zasłony na całej długości są dobrym wyborem, ponieważ przyciągną wzrok do góry i stworzą iluzję przestrzeni, nawet jeśli kwadratowy materiał w twoim salonie jest trochę skąpy. Subtelne wzory pasków dodają poczucia dodatkowej głębi. Jeśli wybierzesz zasłony, upewnij się, że można je usunąć z okna na światło lub alternatywnie przejdź na rolety rzymskie lub rolety.

2. Zainwestuj w meble wielofunkcyjne

Jeśli chodzi o małe pomieszczenia mieszkalne, ciężko pracujące, wielofunkcyjne meble są Twoimi przyjaciółmi. Weź ten stolik do kawy, który służy jako pojemnik do przechowywania, pozwalający na pozbycie się bałaganu w każdej chwili. Możesz także zainwestować w odchylane taborety lub nawet sofę z miejscem do przechowywania pod siedzeniem. Dodaj lustra na ścianach i meble z odblaskowymi powierzchniami do swojego projektu, aby zmaksymalizować ilość naturalnego światła w swoim salonie, aby poczuł się większy i jaśniejszy.

3. Odciągnij uwagę od drzwi

Niezależnie od tego, czy jest to domek wiejski w stylu bijou, czy mieszkanie typu studio, może być trudno stworzyć relaksującą przestrzeń, gdy drzwi wejściowe otwierają się prosto do salonu. Uwolnij nacisk od wejścia, tworząc punkt centralny ze starannie zaaranżowanymi miejscami do siedzenia. Tutaj schludny dwumiejscowy i wygodny fotel został umieszczony pod kątem 90 stopni w stosunku do wąskiego bocznego stołu i lampy. Chłodna, neutralna paleta doskonale komponuje się z rustykalnym tynkiem, a roleta w pełni wykorzystuje wbudowane okno, aby dodać dodatkowe kwadratowe cale do pokoju.

4. Udekoruj pionowo

Pomyśl o tapetach do salonu, które uzupełnią ściany. Weż ten wystrój wysoko, gdy przestrzeń jest ograniczona. Mały kącik jasnego białego pokoju został przekształcony za pomocą kolumny geometrycznego wzoru, który przyciąga wzrok do góry, aby w pełni wykorzystać wysoki sufit. Wzór jest odbijany echem w oknie w zwykłym woalu, który pozwala filtrować naturalne światło, aby uzyskać czysty i jasny efekt. Zgrabna podstawa z marmurowej lampy podłogowej neguje potrzebę stolika bocznego, a jednocześnie zapewnia wspaniałe oświetlenie do celów podczas zachodu słońca.

5. Z powrotem z drewna

Pomyśl o alternatywach dla tradycyjnych mebli do salonu, takich jak trzyosobowy apartament. Nadal możliwe jest przytulne miejsce do odpoczynku i lektury z mniej chciwymi meblami. Zamień tapicerowany fotel na drewniany rocker z poduszkami; i regały na półki o wąskim profilu drabinkowym. Umyj ściany i dopisz z subtelnym kolorem.

6. Bądź kreatywny z przestrzenią

Przed udekorowaniem lub wyposażeniem niezgrabnie ukształtowanego salonu zastanów się, jak najlepiej zoptymalizować dostępną przestrzeń. Pomyśl o sofie w kształcie litery L w ciasnej przestrzeni okapu połączonej z pniami, które mogą pełnić funkcję stolika kawowego, a także poręczne miejsce do przechowywania. Zachowaj ciemny pokój biały, aby w pełni wykorzystać to, co niewiele światła.

7. Czynnik w teksturach

Dekorowanie bielą na ścianach, suficie i podłodze może pozostawiać wrażenie przestrzeni klinicznej i surowej. Zdejmij chłód z kompaktowego kącika ze skórzanym fotelem, czerwoną lampą podłogową i wełnianym dywanikiem – wszystko wokół kominka z kominkiem. Dotykowa poduszka i miękki wlot w zieloną zieleń dodają finalnej stylistyce.

8. Użyj oświetlenia na swoją korzyść

Oznaczyć przestrzeń życiową z wiszącym światłem wisiorek i starannie umieszczony okrągły stolik kawowy. Obie części współpracują ze sobą, tworząc punkt centralny, wokół którego można usiąść na kilku krzesłach i dodać poduszki podłogowe lub taborety, gdy goście odwiedzają. Tutaj wybór akcesoriów i książek jest wyświetlany na otwartych półkach w stylu przemysłowym, aby stworzyć zrelaksowaną atmosferę bez ukrywania pięknej tekstury ścianki działowej.

9. Pochwal się interesującymi przedmiotami

Tylko dlatego, że twój salon jest niewielki, nie oznacza to, że powinieneś schować wszystkie swoje ulubione rzeczy w magazynie. Jeśli masz obiekty, które zasługują na popisywanie, pokaż je na otwartej półce nad sofą. Pomysł ten doskonale sprawdza się, gdy powierzchnia podłogi jest na wagę złota.

10. Rozgrzej się na biało

Daj biały pokój z postaciami i osobowością, ozdabiając je dziełami sztuki, których nie możesz bez nich obejść. Chrupka, czysta ściana jest dobrym tłem do stylizacji z kolorowymi akcesoriami i nie sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała na zagraconą. Zachowaj paletę jednego lub dwóch kolorów, aby zachować spójność i spójność wyglądu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *