Pomysły na małe sypialnie – aby stworzyć przestrzeń o dużym stylu

Chciałbyś jak najlepiej wykorzystać małą sypialnię? Rozważ te kwestie, jeśli chodzi o stworzenie praktycznej i przyjaznej przestrzeni

Pomysły na małą sypialnię mogą zamienić maleńką, ciasną przestrzeń w miejsce, w które trzeba się wybrać, z praktycznymi rozwiązaniami do przechowywania i godnymi pozazdroszczenia projektami wnętrz. Nawet najbardziej skromne pokoje w pudełkach mogą służyć jako wygodna sypialnia, a sprytne użycie mebli może przekształcić je w wielofunkcyjną przestrzeń, zawierającą przydatne przestrzenie do nauki i przechowywania. Staranne planowanie i odrobina inspiracji to wszystko, czego potrzeba, aby zmaksymalizować potencjał małego pokoju:

1. Celuj wysoko przy przechowywaniu

Jak każda mała przestrzeń, kluczem do udanej kompaktowej sypialni jest stworzenie odpowiedniego magazynu w funkcjonalnym układzie. Często w małym pokoju gościnnym kilka dużych, ciężko pracujących mebli tworzy mniej zagracony wygląd niż kilka małych kawałków. Gdy materiał w kwadracie jest na wagę złota, spróbuj zastosować pływające półki, lub (jeśli twój budżet na to pozwala) dopasowany nad łóżkiem, aby uzyskać opływowy wygląd, który nie wpłynie na twoją przestrzeń.

2. Wybierz motyw

Spraw, aby mała sypialnia wydawała się większa, wybierając głównie biały wygląd i przyprawiając ją specjalnym motywem dekoracyjnym, takim jak kwiaty i liście. Połącz neutralną podłogę ze śnieżnobiałymi ścianami, delikatnymi kwiatami i minimalistycznymi dodatkami w eleganckiej sypialni. Ten schemat jest klasą mistrzowską w użyciu uzupełniających kolorów, aby śpiewać w przestrzeni. Utrzymuj meble blade i lekkie, a nie ciemne i solidne, idąc na metalowe łóżko i szafkę nocną w stylu kawiarni.

3. Powtórz pojedynczy motyw

Zachowaj elementy dekoracyjne małego pokoju, wybierając jeden motyw – taki jak serce – i biegnij z nim. Użyj go w dwóch lub trzech formach, takich jak dzieła sztuki, akcesoria i miękkie meble, a także w różnych skalach i spójnym, zamkniętym schemacie, który pozwoli uwolnić przestrzeń bałaganu i zamieszania. Ogranicz kolor do akcesoriów, a pokój będzie łatwo aktualizować, kiedy tylko masz na to ochotę.

4. Kochaj symetrię

Prosty, doskonale wyważony schemat może być ratunkiem dla małej sypialni z dwoma łóżkami. Metalowe stelaże są dobrym miejscem na oszczędność miejsca – ale zadziwiają zmiany niezwykłym wykończeniem, takim jak polerowany mosiądz. Ubierz łóżka w czystą białą pościel i wełniane koce w pastelowych kolorach z neutralnym / wzorcowym duetem poduszek do wykończenia. Dopasuj lampy naścienne, aby zwolnić miejsce na wspólnym stoliku nocnym.

5. Utwórz ścianę funkcji

Bądź odważna dzięki efektownej tapecie i efektownym grafikom i zamień pojedynczą ścianę w główny punkt małej sypialni. Zdecyduj się na ograniczoną paletę kolorów ze świeżą białą pościelą i meblami wykonanymi z odzyskanego drewna. Trzymaj się głównie białej pościeli, więc jej wygląd nie jest zbyt zajęty i wprowadzaj odrobinę koloru, aby ożywić schemat.

6. Pomaluj białe tło

Udekoruj ściany i sufity w kolorze białym, aby wizualnie otworzyć małą przestrzeń i uwolnij kolor i wzór w kontrolowany sposób w innym miejscu. Następnie udaj się do miasta z kwiecistymi ogrodami domku – na prostym tle nie pokonają małej sypialni. Pozwól, aby kolorowe tkaniny zaszły w centrum sceny dzięki odważnej, czerwonej wzorzystej narzucie i poduszkom, które kontrastują z resztą pokoju.

7. Duplikuj wzór

Nie bój się używać wzoru w małej sypialni. Wybierz jeden wzór, taki jak kropki i przypisz je do ścian i miękkich mebli, aby uzyskać elegancki, ściśle kontrolowany schemat dekoracji. Tam, gdzie dostępna jest przestrzeń, wybierz meble z myślą o potencjale magazynowania: szafki nocne przy stołach; skrzynkę z kocem z końca łóżka na sofie.

8. Utrzymuj krem

Stwórz spokojną atmosferę w gościnnej sypialni z kredowymi kremowymi ścianami, jasnym tapicerowanym zagłówkiem i luksusowym białawym satynowym rzucanym. Trzymaj się neutralnych przedmiotów na tyle, ile się odważysz, aby przedmioty nie konkurowały ze sobą o uwagę, a przestrzeń wydaje się mniej zagracona. Ale nie przejmuj się dodawaniem dziwnych cieplejszych tonów, aby zapobiec poczuciu się zimna i klinicznej.

9. Niech to będzie minimalne

Symetria jest twoim przyjacielem, kiedy musisz przywrócić podstawowe rzeczy w małym pokoju. Podwój się na szafkach przy łóżku i oświetleniu, by uzyskać nieskomplikowany, łatwy do zaprogramowania schemat. Użyj trafień zduplikowanego koloru, aby stworzyć równowagę wizualną i dodać definicję i energię. Wybierz bladą paletę kolorów jako odporny na uszkodzenia wzmacniacz przestrzeni. Tutaj łagodne neutrale dodają odpowiedniej ilości ciepła, a minimalne dekoracje ścienne przyciągają wzrok do łóżka i utrzymują go w tym miejscu.

10. Spójrz na meble z formą i funkcją

Większość domów cierpi z powodu wąskich gardeł, więc myśl w myślach również o tym, jak zwolnić miejsce. Czy mała sypialnia może mieć garderoby w holu na zewnątrz, z atrakcyjnością garderoby? Zmierz się z uprzedzeniami, ale upewnij się, że każde rozwiązanie jest praktyczne. Inną opcją jest pójść na łóżko oświadczeń i niewiele więcej, jak my tutaj. Jeśli podążasz tą trasą, skorzystaj z łóżka, które oferuje dużo wbudowanego ukrytego magazynu lub miejsca pod spodem do przechowywania pudeł i worków próżniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *